Aktualności - Aktywna Majówka z MOSiRem

Biegowa Majówka z MOSiRem


W dniach od 1 do 5 maja 2013r. w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin odbywały się zajęcia w ramach Biegowej Majówki z MOSiR-em. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mieszkańców Ostrowca Św. i okolic do aktywnego spędzenia długiego weekendu. Na wyznaczonych wokół wodnego akwenu trasach można było wspólnie z innymi amatorami sportu pobiegać lub wziąć udział w zajęciach coraz bardziej popularnego w naszym kraju nordic walking.

Zajęcia odbywały się pod okiem instruktorów, którzy zarówno służyli radą początkującym, jak również byli do dyspozycji osób, które już biegają, ale chciałyby poprawić technikę. Majówka na Gutwinie była również doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z nordic walking. Na miejscu można było nauczyć się jak przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia z kijkami oraz poznać techniki chodzenia, tak by ćwiczenia przynosiły pożądany efekt. Co ważne, by przekonać się o zaletach tej formy ruchu nie trzeba było kupować specjalnych kijków do nordic walking. Można było je na miejscu bezpłatnie wypożyczyć na zajęcia.

W zajęciach biegowych i nordic walking uczestniczyło dwie kilkunastoosobowe grupy.

Kolejną okazją do wspólnego biegania będzie udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Bieg Wiosny zaplanowany jest na 25 maja, a dla jej uczestników przygotowane zostały trasy biegnące nie tylko wokół zbiornika wodnego, ale wykorzystujące również leśne alejki sąsiadujące z Ośrodkiem Rekreacyjnym Gutwin.

2013-05-06 08:36 | Autor: JS