Aktualności - MosirGutwinRun

Zapisy do 6. rundy X MosirGutwinRun 2022 zamknięte


Grupa biegaczy na trasie wokół stawów na Gutwinie.

Zakończyły się internetowe zapisy do ostatniej 6. rundy cyklu „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. Udział w biegu na dystansie 10km potwierdziło 61 osób, do biegu na 5km zgłosiło się 114 osób, natomiast do marszu Nordic Walking 81 osób. Start na obu dystansach (10+5km) zadeklarowało 28 osób. Zapisy do biegów dzieci (do 12 lat) na dystansach od 100 do 1000 metrów prowadzone będą w dniu imprezy w godzinach 10.00 - 11.30.

Każdy nowo zapisany uczestnik zobowiązany jest odebrać w dniu imprezy w biurze zawodów numer startowy z czipem mierzącym czas. Odbiór w/w numerów odbywać się będzie zgodnie z poniższym harmonogramem. Koszt numeru to 5zł, płatne wyłącznie gotówką. Numery startowe odebrane podczas swojego pierwszego startu należy zachować na kolejne rundy (obowiązują te same w całym cyklu - tego samego roku), dlatego osoby, które potwierdziły on-line swój udział w 6. rundzie (LISTA STARTOWA) i mają już odebrany swój numer nie muszą w niedzielę zgłaszać się do biura zawodów.

W biurze zawodów można i należy dokonać natomiast zgłoszenia drużyny do klasyfikacji rodzinnej. Skład drużyny rodzinnej może się w każdej rundzie nieco różnić. Dopuszczalne są też „zmiany ról” wewnątrz teamu (wskazania innego członka rodziny do rywalizacji na trasach 10 i 5km).
Przypominamy, że ideą prowadzenia tej klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).
Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.
O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Ceremonia zakończenia cyklu biegów i marszów „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty” zaplanowana została w tym roku w muszli koncertowej przy Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin i rozpocznie się około godziny 13.30. Poprzedzona zostanie Piknikiem Charytatywnym "Postawmy Marka na nogi", który rozpocznie się już o godzinie 10. W ramach pikniku odbędą się występy artystyczne, pokazy, atrakcje dla małych i dużych!

Podczas ceremonii zakończenia X MosirGutwinRun 2022 dla wszystkich uczestników, którzy zaliczą tegoroczny cykl na dystansie maratonu na raty bądź półmaratonu na raty (biegiem lub marszem), wręczone zostaną pamiątkowe medale, okazjonalne koszulki. Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy zaliczyć udział w co najmniej czterech z sześciu rund. Ponadto nagrodzeni zostaną najlepsi biegacze w kategoriach wiekowych maratonu i półmaratonu na raty oraz wyróżnieni zostaną Super GutWinnerzy (za sumę czasów z maratonu i półmaratonu). Podsumowana zostanie również rywalizacja w Klasyfikacji Rodzinnej.

Ceremonia dekoracji zwieńczona zostanie spotkaniem przy grillu, gdzie na każdego uczestnika czekać będzie kiełbaska. Poczęstunek przygotują również organizatorzy wspomnianego Pikniku Charytatywnego "Postawmy Marka na nogi". W zamian za datki "do puszki" częstować będą ciepłym posiłkiem, pysznymi ciastami, watą cukrową, czy owocami.

Program imprezy:
8.30 - 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,
10.00 - 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,
10.00 - 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,
11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
12.00 - 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.
ok. 13.30: uroczyste zakończenie cyklu (muszla koncertowa).

Sprawdź: Lista startowa | Regulamin | Regulamin Klasyfikacji Rodzinnej

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami X MosirGutwinRun 2022 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Bank Pocztowy Kielce, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Castorama, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Centrum Rehabilitacji Markmed, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Agencja Reklamowa KreoGraf, MimiTorek, Pizzeria DaGrasso, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2022-10-07 09:03 | Autor: MOSiR