Aktualności - Ostrowiec Biega

Kijowa Wataha zbiera na ultralekki wózek dla Natalki


Grafika promująca imprezę.

25 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin oraz Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI, który ma na celu zebrać środki finansowe na zakup specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Zadania tego podjęli się ostrowieccy propagatorzy Nordic Walking z nieformalnej grupy „Kijowa Wataha”. Do organizacji zaprosili Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa”, którego Natalia jest podopieczną oraz Fundację Centrum Rozwoju Regionalnego „EDU-BAŁT”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak.

Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc finansową, rzeczową lub w każdej innej formie, która doprowadzi ich do celu, czyli zakupu specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla Natalki.

- Od 13 sierpnia można się już zapisywać on-line na dystanse zaproponowane przez nas, tj. ok. 5 km marszu Nordic Walking i Bieg, MARSZoBIEGi dla dzieci i młodzieży oraz marsz integracyjny ok. 800 metrów, na czele, którego będzie Natalka – mówi Remigiusz Woźniak, pomysłodawca i osoba odpowiedzialna za zorganizowanie wydarzenia. – Dla osób, które tego dnia nie będą mogły być fizycznie w Ostrowcu Świętokrzyski mamy propozycję rywalizacji wirtualnej.

Program zawodów:
8.00-9.45 – potwierdzenie udziału marsz Nordic Walking na dystansie 5 km i biegu na dystansie 5 km i odbiór numerów startowych,
10:00 – marsz integracyjny na dystansie ok. 1 km,
10.30 – 11.30 – bieg na dystansie ok. 5 km,
10.35 – 11.50 – marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km,
12.00 – 12.55 – biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
13.00 - uroczyste podsumowanie wydarzenia i rozdanie nagród indywidualnych

Odbędzie się również ognisko integracyjne w „Kąciku Edukacyjnym” Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski z niespodziankami oraz „Spacer Edukacyjny z leśniczym”, natomiast w strefie gastronomiczno-rekreacyjnej będą znajdowały się pozostałe atrakcje, kulinarne, muzyczne, konkursy z nagrodami.

Zgłoszenia do marszu Nordic Walking ok. 5 km, biegu na ok. 5 km, oraz do biegów dla dzieci prowadzone są elektronicznie przez stronę internetową DOSTARTU.pl. Będzie też możliwość zapisania się w dniu pikniku w biurze zawodów. Limit uczestników w biegu głównym, marszu Nordic Walking wynosi 300 osób. Dla tych osób będą zapewnione numery z chipami do pomiaru czasu oraz drobne pakiety startowe. Miejsce na liście startowej gwarantuje zaksięgowana opłata startowa, a nie sama rejestracja

Opłata (cegiełka) za udział wynosi 40,00 zł (lub więcej), za marsz integracyjny i biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej udział bezpłatny (opłata dobrowolna).

Skoro jest impreza sportowa to będą też nagrody. Organizatorzy przewidzieli puchary dla trzech najszybszych osób w każdej z kategorii oraz medale dla wszystkich uczestników, którzy ukończą trasę w każdej z kategorii. Elektroniczny pomiar czasu zrealizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Czas każdego uczestnika będzie mierzony elektronicznie za pomocą chipów pasywnych wbudowanych w numer startowy.

Podczas imprezy prowadzone będą następujące klasyfikacje w kategoriach wiekowych Kobiet i Mężczyzn oddzielnie dla marszu na 5 km Nordic Walking i biegu na 5 km. Warunkiem klasyfikacji w danej kategorii jest minimalna liczba 5 zawodników.

Bieg Przedszkolaków – na dystansie około 100 m i Bieg dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych na dystansie około 300 m odbędzie się bez rywalizacji, a dziewczęta i chłopcy bez podziału na kategorie wiekowe wystartują razem i wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. Natomiast Bieg dla dzieci z klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych na dystansach około 600 m i 1000 m odbędą się ze startu wspólnego bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy, a zajmujący miejsca I-III nagrody indywidualne, oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Zgłoszeń do biegów dzieci dokonują osobiście ich opiekunowie prawni on-line lub w miejscu odbioru numerów startowych – namiot rejestracji zawodów.

Wolontariat na wydarzeniu zapewni 01 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „CAELI” oraz dzieci członków „Kijowej Watahy”, natomiast opiekę medyczną na trasie zapewnia Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św.

Do akcji włączyło się Koło PZW nr 34 Ostrowiec Świętokrzyski – Miasto, które w tym samym miejscu organizuje CHARYTATYWNE OTWARTE ZAWODY FEEDEROWE DLA NATALKI. 25 września na zbiorniku Gutwin odbędą się zawody jakich jeszcze nie było. Otóż tego dnia swoje umiejętności na tym zbiorniku będą mogli sprawdzić zwolennicy łowienia metodą gruntową (do tej pory można było przeprowadzać tam tylko zawody spławikowe).

2022-09-20 12:18 | Autor: MOSiR