Aktualności - MosirGutwinRun

Zapisy do 3. rundy X MosirGutwinRun 2022 zamknięte


Biuro zawodów - namiot w barwach MOSiR, a przed nim kilkoro ludzi załatwia formalności przed biegiem.

Zakończyły się internetowe zapisy do 3. rundy cyklu „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. Udział w biegu na dystansie 10km potwierdziło 84 osoby, do biegu na 5km zgłosiło się 143 osoby, natomiast do marszu Nordic Walking 93 osoby. Start na obu dystansach (10+5km) zadeklarowało 43 osoby. Zapisy do biegów dzieci (do 12 lat) na dystansach od 100 do 1000 metrów prowadzone będą w dniu imprezy w godzinach 10.00 - 11.30.

Każdy nowo zapisany uczestnik zobowiązany jest odebrać w dniu imprezy w biurze zawodów numer startowy z czipem mierzącym czas. Odbiór w/w numerów odbywać się będzie zgodnie z poniższym harmonogramem. Koszt numeru to 5zł, płatne wyłącznie gotówką. Numery startowe odebrane podczas pierwszego startu należy zachować na kolejne rundy (obowiązują te same w całym cyklu - tego samego roku), dlatego osoby, które potwierdziły on-line swój udział w 3. rundzie (LISTA STARTOWA) i mają już odebrany swój numer nie muszą w niedzielę zgłaszać się do biura zawodów.

W biurze zawodów można i należy dokonać natomiast zgłoszenia drużyny do klasyfikacji rodzinnej. Skład drużyny rodzinnej może się w każdej rundzie nieco różnić. Dopuszczalne są też „zmiany ról” wewnątrz teamu (wskazania innego członka rodziny do rywalizacji na trasach 10 i 5km).
Przypominamy, że ideą prowadzenia tej klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).
Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.
O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Program imprezy:
8.30 - 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,
10.00 - 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,
10.00 - 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,
11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
12.00 - 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Sprawdź: Lista startowa | Regulamin | Regulamin Klasyfikacji Rodzinnej

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami X MosirGutwinRun 2022 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Bank Pocztowy Kielce, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Castorama, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Centrum Rehabilitacji Markmed, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Agencja Reklamowa KreoGraf, MimiTorek, Pizzeria DaGrasso, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2022-07-01 13:44 | Autor: MOSiR