Aktualności - MosirGutwinRun

Ruszają zapisy do premierowej rundy jubileuszowej edycji MosirGutwinRun!


Grafika promująca cykl z logotypami partnerów wspierających

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do 1. rundy „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. W ramach imprezy, która zaplanowana została na 8 maja, odbędą się biegi na dystansach ok. 10 i 5km oraz 5-kilometrowy marsz Nordic Walking. Co najmniej czterokrotne zaliczenie jednej z tych konkurencji w trakcie sześciu tegorocznych rund tradycyjnie pozwoli na skompletowanie „na raty” jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – maratonu (4 x 10.548m) lub półmaratonu (4 x 5274m). Podczas każdej z rund zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów.

Pierwsza klasyfikacja cyklu w maratonie i półmaratonie na raty ogłoszona zostanie po czwartej rundzie (21 sierpnia) na podstawie sumy osiągniętych podczas czterech rund czasów. Ci, którzy zdecydują się na rywalizację na obu dystansach, wezmą udział w walce o prestiżowy tytuł Super GutWinnera 2022, którymi nagrodzeni zostaną najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta za sumę czasów osiągniętych w maratonie i półmaratonie na raty.

Wzorem ubiegłych lat w ramach X MosirGutwinRun 2022 prowadzona będzie Klasyfikacja Rodzinna. Celem tejże klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).
Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.
O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Prawo startu w biegu na 5 km mają osoby, które w 2022 roku ukończą 13 lat (rocznik 2009 i starsi), a w biegu na dystansie 10 km – 16 lat (rocznik 2006 i starsi). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale pobierana jest opłata za numer startowy z chipem do automatycznego pomiaru czasu w kwocie 5 zł brutto (nie dotyczy biegów dzieci). Numer startowy obowiązuje we wszystkich konkurencjach objętych pomiarem czasu (biegi na 5 km i 10km, marsz Nordic Walking). We wszystkich rundach w całym cyklu imprezy obowiązuje ten sam (jeden) numer, dlatego należy go zachować w dobrym stanie technicznym i zabierać na kolejne rundy imprezy. Odtworzenie zgubionego lub zniszczonego numeru startowego wiąże się z koniecznością wykupienia nowego (analogicznie w przypadku nie zabrania go ze sobą na kolejną rundę - zapomnienia).

Rywalizacja odbywać się będzie na trasach wytyczonych wokół okalającej stawy na Gutwinie alejce oraz po ścieżkach w pobliskim lesie. W jubileuszowej odsłonie imprezy organizator zdecydował się przypomnieć uczestnikom MosirGutwinRun trasy, na których ścigano się podczas pierwszych edycji imprezy, w latach 2013-2014.

Linki: Formularz zapisów | Lista startowa.

Program każdej rundy:
8.30 - 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,
10.00 - 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,
10.00 - 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,
11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
12.00 - 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Terminarz X MosirGutwinRun 2022:
1. runda - 8 maja,
2. runda - 5 czerwca,
3. runda - 3 lipca,
4. runda - 21 sierpnia,
5. runda - 18 września,
6. runda - 9 października.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami X MosirGutwinRun 2022 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Bank Pocztowy Kielce, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Castorama, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Centrum Rehabilitacji Markmed, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Agencja Reklamowa KreoGraf, MimiTorek, Pizzeria DaGrasso, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2022-04-25 08:01 | Autor: MOSiR